مدیر عامل شرکت نماد برتر بازدیدی از کارخانه تیمه ایتالیا داشته و از نزدیک ناظر توانمندیهای این شرکت بودند.گزارش مختصر این بازدید را که در تاریخ چهاردهم مارس سال 2016 صورت گرفته به شرح ذیل ملاحظه فرمایید.
شرکت تیمه ایتالیا بزرگترین تولید کننده اتصالات برنجی و شیر آلات و لوله و سایر لوازم مصرفی در تاسیسات ساختمان در کشور ایتالیا میباشد.این شرکت که عضوی از مجموعه گروه گنوتی ایتالیا میباشد محصولات خود را در سه کارخانه در منطقه برشیا ایتالیا تولیدد  مینماید.
گزارش بازدید از کارخانه تیمه ایتالیا و تولید 150تن اتصالات برنجی در روز

کارخانه اول که مورد بازدید قرار گرفت در کنار دفتر مرکزی شرکت تیمه قرار دارد. لوله های پلی اتیلن مشبک (پکس) تیمه در محل این کارخانه تولید میگردند . ضمنا قطعات برنجی تولید شده در دیگر کارخانه جات شرکت تیمه جهت پرداخت نهایی و بسته بندی به این کارخانه منتقل میگردند. لوله های پکس تولیدی با رنگهای مختلف نشانه مقاصد مختلف آنهاست . به طور مثال لوله های رنگ قرمز صرفا برای بازار فرانسه تولید میگردند ، سایر رنگها قبیل سیاه ، سفید و غیره برای اقصی نقاط جهان تولید میگردند.

سیستم مکانیزه در مرکز این کارخانه موجب بهره وری حداکثری این مجموعه گردیده است.

بازدید بعدی از کارخانه واقع در منطقه اُدلو در موقعیت 45 دقیقه ای کارخانه اول قرار دارد.قطعات برنجی و آلومینیومی شرکت تیمه در این کارخانه تولید میگردند.این قطعات در فضای سرپوشیده ای به وسعت 25000 متر مربع و با استفاده از جدیدترین تکنولوژیهای موجود در جهان تولید میگردند. بر طبق اظهار مدیر کارخانه اُدلو ، روزانه 150 تن میلگردهای برنجی ساخت کشورهای آلمان و ایتالیا وارد خط تولید شده و به اتصالات برنجی تبدیل میشود.
این کارخانه هفت روز هفته و در 24 ساعت شبانه روز مشغول به کار میباشد. لیفتراکهای این کارخانه به صورت برنامه ریزی شده عمل جابجایی اتصالات را انجام میدهند.نکته مهم اینکه این لیفتراکها بدون راننده هستند و به صورت اتوماتیک برنامه های محوله را انجام میدهند.
از نکات دیگری که میتوان درباره سیستم هوشمند خط تولید این کارخانه اشاره کرد از این قرار است که قطعات برنجی که بعضا وزن آنها به حدود 7 کیلوگرم میرسد و در زمان تولید به صورت گداخته و با استفاده از پرسهای 650 تنی تولید میگردند توسط رباتهای هوشمند در دستگاه قرار داده شده و سپس جابجا میشود. ماشین آلات فوق پیشرفته و سرعت عملکرد بالا نصب شده در کارخانه توان تولید 3 قطعه کوچک برنجی در ثانیه را دارا میباشند.عملا خروجی این دستگاه همانند جریانی از اتصالات تولید شده میباشد. بسیاری از قطعات تولیدی در این کارخانه با نام و لوگوی سایر شرکتهای تولید و برای آنها ارسال میگردند.

به دلیل ضیق وقت متاسفانه فرصت بازدید از کارخانه سوم شرکت تیمه فراهم نگردید ، لازم به ذکر است که آقای یسری مدیر فروش شرکت تیمه هماهنگیهای لازم را جهت بازدید از کارخانه صورت داده اند. .

 

تمامی حقوق این سایت متعلق به شرکت نماد برتر میباشد.